نحوه پیاده سازی فرم لاگین و ثبت نام برای کاربران

  • احمدهادیزاده
  • 1400/06/11
نحوه پیاده سازی فرم لاگین و ثبت نام برای کاربران
نحوه پیاده سازی فرم لاگین و ثبت نام برای کاربران

ایجاد فرم  ثبت نام و ورود

زمانی که بخواهیم اطلاعاتی در مورد کاربران یک وب‌سایت ذخیره کنیم، سیستم ورود و ثبت نام کاربر بسیار مفید خواهد بود. این موضوع در مورد همه وب‌سایت‌ها از وب‌سایت‌های آموزشی که می‌توانند روند پیشرفت کاربر در طی دوره آموزشی را ذخیره کنند و به آن نمره بدهند تا وب‌سایت‌های فروشگاهی که اطلاعاتی در مورد خریدهای گذشته مشتری ذخیره می‌کنند کاربرد دارد. در این راهنما، روش ایجاد فرم ورود و ثبت نام کاربر را از صفر تا صد با هم مرور خواهیم کرد.

امروزه اساس و بنیا د هر وب سایتی به نحوه گرفتن اطلاعات از کاربران بسته هست و این موضوع جز با ثبت نام کاربران و گرفتن اطلاعات مورد نیاز، شدنی نیست.

یک وب سایت بدون بازدیدکننده و کاربر تقریبا بی معنی است! وب سایت شما چه از نوع خبری، شرکتی، فروشگاهی و… نیاز دارد تا در میان میلیون ها وب سایت موجود در دنیای وب به چشم بیاید، وگرنه به جز انداختن هزینه طراحی، خرید دامنه و تهیه هاست، ثمره دیگری برایتان نخواهد داشت.

خوب پس اولین قدم و بهتره بگوییم اولین امکانات هر وب سایت و یا اپلیکیشن و یا وب اپلیکیشن ، ایجاد امکان ثبت نام برای کاربران  می باشد و باید بگویم  بهترین مزایای امکانات ثبت نام  ، گرفتن اطلاعات و سوابق کاربرهایتان جهت استفاده از این اطلاعات و برای ارسال پیام ها و اطلاع رسانی و تجزیه و تحلیل این اطلاعات برای فروش بیشتر محصولات شما هست.

اما قدم بعدی به حفظ و ابقا کاربر با دادن امکانات خوب و کاربردی تعلق دارد.از جمله این موارد که شاید در نظر کوچک و کم اهمیت اما بسیار مهم است، باید به فرآیند ورود کاربران به وب سایت اشاره کرد.اگر کاربران درب مناسبی به وب سایت شما پیدا نکنند، هرگز بدان ورود پیدا نخواهند کرد.

 و در قدم بعدی هرچه یک کاربر باهوشتر و فعال تر در دنیای مجازی باشد، احتمال فراموش شدن پسورد توسط وی به همان میزان افزایش پیدا خواهد کرد، اما این اشتباهی نابخشودنی نبوده و نباید کاربر(ان) را بخاطر آن مجازات کنید.پس همواره لینکی برای دریافت  رمزعبور فراموش شده درست در کنار فیلدهای ورود نام کاربری و پسورد قرار دهید تا بدین ترتیب کاربر در کسری از ثانیه قادر باشد تا پسورد خود را دریافت کند.

 

برخی از امکانات استفاده شده در این پروژه جذاب عبارتند از :

نحوه پیکر بندی و کانفیگ یک برنامه و اپلیکیشن برای شروع یک پروژه

ایجاد امکانات ضروری  برای وب سایت جهت ساخت صفحه ثبت نام

امکان سنجی پروژه برای برخی از آیتم هایی که مورد نیاز پروژه می باشد

ایجاد صفحه ثبت نام و کد های سمت سرور آن

ایجاد صفحه لاگین و کدهای سمت سرور آن جهت ورود کاربر

ایجاد کد فعال سازی یکتا برای هر کاربر برای احراز هویت هر کاربر

استفاده از Identity    به صورت ClaimBase  جهت امنیت وب سایت و اهراز هویت و مشخص نمودن بازه  دسترسی  کاربران  بر اساس آن

استفاده از پروایدر SMTP SERVER  و نحوه استفاده از آن جهت ارسال ایمیل فعال سازی برای هر یک از کاربران

نحوه  لاگ اوت کردن و ایجاد Cookie   ها

و ایجاد امکانات برای فراموشی رمز عبور برای هرکاربر و بازیابی آن

و.....

شما دوستای عزیز جهت ساختن یک وب سایت کامل و حرفه ای با توجه به آخرین تکنولوژی های موجود و امکانات کامل یک وب سایتی که باید داشته باشید ازجمله  :  پنل کاربری ،در گاه پرداخت ، داشتن ادمین برای محتوای وب سایت، تعیین دسترسی هریک ار کاربران در وب سایت، ایجاد نقش ها کاربران وادمین های وب سایت ،نحوه ایجاد محصول جدید  و مقاله  برای وب سایتتان از طریق گوشی موبایل  خود ، نحوه ارسال ایمیل به کاربران برای باخبر کردن کاربران از رسیدن یک محصول جدید وقیمت آن  و خیلی از امکانات فوق العاده ضروری و حرف های دیگر وب سایت ها و اپلیکیشن های خو د میتوانید پکیج آموزشی Asp.Net Core پیشرفته را تهیه کرده تا به راحتی با نحوه ایجاد کردن آین امکانات فوق العاده مهم آشنا بشوید.

 

این پروژه یک پروژه کامل برای چگونگی ثبت نام کردن و لاگین برای وب سایت ها می باشد که شما دوستان و عزیزان می توانید همیشه از این کد ها  برای همه طراحی های خود از آن استفاده بکنید.

 

ضمنان یک خبر خوب : و اونم اینه که شما عزیزان می توانید بعد از اتمام پروژه  از آن به عنوان رزومه شخصی خود استفاده بفرمایید.


موفق باشید.

 

 

 

ویدیو
نمایش دموی دوره

سرفصل های این دوره :

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب