آموزش API استاندارد JSON در سی شارپ

  • احمدهادیزاده
  • 1400/06/21
آموزش  API استاندارد JSON در سی شارپ
آموزش API استاندارد JSON در سی شارپ

توضیحات "آموزش کار با API استاندارد JSON در سی شارپ" :

در آموزش کار با Api استاندارد JSON در سی شارپ قصد داریم بصورت کوتاه و کاربردی روش استفاده از API در سی شارپ را با فرمت Json آموزش دهیم.

API رابط برنامه نویسی کاربردی می باشد که مخفف کلمات Application Programming Interface است که تاکید ما در این جا روی کلمه رابط متمرکز شده است. به طور خلاصه تعریف API همانند UI است که امکان برقراری ارتباط کاربر با نرم افزارها را می دهد، با این فرق که در اینجا نرم افزارها برای برقراری ارتباط از آن استفاده می کنند. در واقع این طور می توان گفت که API، مرز مشترک بین دو نرم افزار یا اپلیکیشن می باشد. در واقع API، دارای یکسری از دستورالعمل های مشخص می باشد که منابع برنامه نویسی می توانند توسط آن با هم ارتباط برقرار نمایند.

با گسترش ارتباطات، کاربرد اینترنت نیز روز به روز بیشتر می شود. همچنین زندگی ما به پیشرفت تکنولوژی نیازمند و وابسته شده است. بنابراین صاحبان کسب و کارهای مختلف برای بهبود بخشیدن به مشاغل خود از تکنولوژی های روز بهره می برند.

در هنگام استفاده از API، امکان دسترسی مستقیم به اطلاعات حساس و مهم برای سایر سیستم ها وجود ندارد و فقط دستورها و رابط های تعریف شده در اختیار افراد قرار خواهند گرفت. بنابراین یکی از مزایای استفاده از آن ها، امنیت آن ها است. همچنین API، ارتباط بین سیستم های مختلف را آسان می نماید با تعریف پروتکل های استاندارد و تعریف شده امکان ارسال و دریافت دستورات و اطلاعات را در مدت زمان کوتاه برای ما فراهم می کنند.

می توان یکی از مواردی که در این امر، سهم بزرگی دارد را آنالیز وضعیت مشتریان دانست. به عنوان مثال، بسیار بهتر است که این شرکت ها بتوانند خود را روی نقشه به کاربران نشان بدهند. در این صورت کاربران بیشتری آن ها را پیدا کرده و ممکن است مشتری آن ها شوند.

آنچه در آموزش کار با API استاندارد JSON در سی شارپ بیان می شود:

• آشنایی با فرمت JSON
• دریافت اطلاعات از وب سرویس ها با فرمت JSON
• معرفی وب سایت های پرکاربرد
• پروژه گرفتن نرخ ارزها
• پروژه وب سرویس اوقات شرعی 
• پروژه وب سرویس بورس

در آموزش کار با API (استاندارد JSON) در سی شارپ با استفاده از آدرس سرویس های مختلف به تحلیل و آموزش API و نحوه استفاده از آن در زبان سی شارپ پرداختیم تا شما بتوانید با استفاده از زبان سی شارپ به راحتی از API ها مختلف با استفاده از قالب استاندارد JSON در برنامه های خود استفاده کنید.

 

پیش نیاز این دوره:

سی شارپ

اهداف آموزش کار با API استاندارد JSON در سی شارپ چیست؟

یادگیری کار با API برای توسعه دهندگان زبان سی شارپ 

ویدیو
نمایش دموی دوره

سرفصل های این دوره :

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب